Roller Shaper

Człowiek oprócz układu krwionośnego, ma niezależny system naczyń limfatycznych- układ chłonny. Prawie w każdej przestrzeni komórkowej znajdują się małe, cienkościenne ślepo zakończone naczynia, które łącząc się tworzą większe naczynia. Mają one zastawki zapobiegające powrotowi płynu. Końcowe duże naczynia chłonne wpadają do układu krwionośnego, gdzie dochodzi do ich opróżnienia. Naczynia chłonne maja również zdolność przenoszenia płynu tkankowego z przestrzeni międzykomórkowych do żylnej części układu krążenia. Kapilatory limfatyczne są ślepo zakończone i łatwo przepuszczalne, dzięki czemu białka i inne duże cząsteczki bez trudu przedostają się do nich wraz z płynem tkankowym. Płyn w kapilatorach limfatycznych nazywa się chłonką (limfą).

Naczynia chłonne łączą się z węzłami chłonnymi (limfatycznymi)za pomocą struktur zbudowanych z tkanki łącznej siateczkowej.

Drenaż limfatyczny to jedna z metod leczenia fizykalnego, polegająca na zastosowaniu odpowiednich ruchów, pozwalających na usprawnienie krążenia limfy, przeciwdziała powstawaniu chorób wywołanych zastojem limfatycznym. Metoda ta powoduje również likwidację obrzęków zastoinowych, zapalnych i chłonnych. Usprawnia przepływ limfy po przebytych chorobach, dzięki czemu przyspiesza powrót do zdrowia.

To tak pokrótce z anatomii i fizjologii drenażu limfatycznego ?

W ostatnim czasie dla mnie zbawienny wpływ ma urządzenie powstałe z tradycji chińskiej i współczesnej technologii – Roller Shaper. Urządzenie oparte na drenażu limfatycznym, które pobudza krążenie. Zapewnia intensywny relaksujący masaż.

Efekty stosowania :

– zmniejsza stany zapalne, blizny

– uwalnia napięcie z mięśni

– regeneracja

– eliminacja dolegliwości bólowych

– ujędrnia skórę, lepsze ukrwienie

– usuwa toksyny

– redukuje cellulit

– uwalnia endorfiny

– wiele innych cudownych właściwości.

Zarówno dla osób uprawiających sporty w celach regeneracji i zmniejszenia stanów zapalnych jak i osób, które pragną odmłodzić ciało. Ujędrnić je… zredukować cellulit i rozstępy?

Przeciwskazaniem do wykonania takiego masażu będą:

– nowotwory

– stwardnienie rozsiane

– epilepsja

– cukrzyca

– ciąża

– choroby krwi

– menstruacja

– zapalenie węzłów chłonnych

– żylaki

– krwotoki

– tętniaki

– wady serca

– choroby wrzodowe

– wczesny okres po złamaniach, skręceniach

Polecam Wam serdecznie ?